miercuri, 1 martie 2023
Pe aleea Topolog au fost finalizate lucrările de reabilitare a trotuarelor care prezentau o stare avansată de degradare. Echipele Confort Urban au înlocuit bordurile deteriorate, iar suprafețele pietonale au fost consolidate. S-au reabilitat trotuarele și aleile de acces în scările blocului F3. De asemenea, stratul de uzură de la nivelul părții carosabile a fost decopertat pentru a fi recondiționat cu asfalt.
Astfel de lucrări de modernizare a infrastructurii pietonale au loc în toate cartierele orașului.
Pentru a nu îngreuna accesul utilajelor, conducătorii auto sunt rugați să nu parcheze mașinile în zonele în care se efectuează lucrări.