luni, 23 octombrie 2023
În această seară, de la ora 22, autobuzele liniilor 42, 44, 48, 51 și 101 vor avea traseul deviat până la finalul programului după cum urmează: - 42 TUR: Cap Linie Tomis Nord - traseu normal până în zona Capitol(intersecția Bd. Tomis cu Bd. Mamaia) - Bd. Tomis – Str. Traian - Portul Tomis RETUR : Portul Tomis – Str.Traian – Str. Negru Vodă - Str Mircea cel Bătrân – Bd. Mamaia – Bd. Tomis - traseu normal până în Cap Linie.Tomis Nord - 44 TUR : Cap Linie Poarta 1- Str. Traian – Str. Negru Vodă - Str. Mircea cel Bătrân - Bd Ferdinand – Str. I.G.Duca - traseu normal - Cap Linie Henri Coandă RETUR : Cap de Linie Henri Coandă - traseu normal până pe str. I.G.Duca - Bd Ferdinand - Bd. Tomis - Str Traian- Cap Linie Poarta 1 - 48 TUR: TRASEU NORMAL RETUR: Cap linie Poarta 2 – Str. Traian – Str. Negru Vodă - Mircea cel Bătrân – Bd. Ferdinand (Stația Atelierelor) - traseu normal până în Cap Linie Palas - 51 TUR: Cap Linie Poarta 1 - Str. Traian - Str. Negru Vodă – Str. Mircea cel Bătrân – Bd. Ferdinand – Str. I.G.Duca - traseu normal până în Cap Linie Halta Traian RETUR : Cap Linie Halta Traian - traseu normal până pe I.G. Duca – Bd. Ferdinand – Bd. Tomis – Str.Traian - Cap Linie Poarta 1 - 101 TUR: TRASEU NORMAL RETUR : Cap Linie Poarta 1 - Str. Traian - Str. Negru Vodă – Str. Mircea cel Bătrân – Bd. Ferdinand - traseu normal până în Cap Linie Industrială
Devierile survin ca urmare a lucrărilor de frezare carosabil de pe Str. Mihai Viteazu. CT BUS aduce la cunoștința publicului călător că devierile vor fi menținute în același interval orar până la finalizarea lucrărilor.