Anunț RAJA – Avarie pe strada Decebal din municipiul Constanța

Echipele RAJA intervin astăzi – 01 iulie 2026, în vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 150 mm, de pe strada Decebal (Colegiul Comercial Carol I) din municipiul Constanța.

Pentru realizarea acestor operațiuni, se sistează furnizarea apei potabile, în intervalul orar 14.00 – 19.00, pe străzile Decebal, Mircea cel Bătrân – tronsonul delimitat de bulevardul Mamaia și strada Ștefan cel Mare, punctul termic 17, inclusiv instituțiile și agenții economici din zonă.

La reluarea alimentării, apa poate prezenta modificări de aspect (turbiditate și culoare), motiv pentru care recomandăm utilizarea acesteia doar în scopuri menajere, până la limpezire.

Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru remedierea avariei și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp.

Sari la conținut